INTERNETITURUNDUS SILMSIDE INTERNETIS

MOBIILI SÕBRALIK KODULEHT

MOBIILI SÕBRALIK e MOBIILISÕBRALIK

Mobiili sõbralik ehk mobiilisõbralik koduleht on mobiiliga kohanduv veebidisain, mille mõõte ja sisu kuvatakse mobiilibrauserites optimaalselt. Mobiilisõbralik disain hõlbustab kodulehe sirvimist, lugemist ja navigeerimist. Mobiilisõbralik veebilehe kujundus arvestab ühtlasi nii nutitelefoni kui ka tahvelarvuti ekraani mõõte. Google otsing paneb mobiilisõbralikud lehed mobiiliotsingus ettepoole.Miks teie koduleht peab olema mobiili sõbralik?

 


«Mobiili sõbralik koduleht on äriliselt kriitilise tähtsusega, sest kui see ei ole telefonis lehitsetav ja/või teid ei leita üles mobiili abil, siis teid ei ole internetis kohal.»

 


Telli tasuta kodulehe testimine

Miks teha mobiilisõbralik veebileht?

Kui teie veebileht ei ole veel mobiili sõbralik, siis te peaksite selle lähiajal tegema. Inimesed kasutavad nutiseadmeid. Enamus kasutab internetti mobiiltelefonis. Samuti tuleks hoiduda vanast ja aegunud veebitehnoloogiast, mida pakuvad nn säästu-veebilehe tegijad. Kui te soovite ajaga kaasas käia, siis ärge enam rentige või ostke odavat veebilehte, kuivõrd sellisest kodulehest pole teile kasu, vaid kahju!


Paljud kodulehe platvormid ja sisuhaldustarkvarad sh tuntud Wordpress ei ole iseenesest veel mobiilile kohandatud ja need vajavad samuti tehnilist muutmist. Kui te ei tea, kas teie veebileht on mobiilisõbralik, võtke meiega ühendust! Tuleme teile tehniliselt appi ja anname ka head nõu, samuti kui te soovite rohkem teada põhjustest, miks just teil peaks olema mobiilsõbralik koduleht.

Veebilehitseja kuvab kodulehte nn desktopi versioonis, kuid see ei ole tehtud mobiilis lehitsemiseks. Näiteks teatud infot on raske kuvada, kuna ei ole arvestatud nutiseadme mõõte või formaati. Mis tähendab nutiseadme kasutajale seda, et ta peab lehe sisu lugemiseks lehte zoomima või sisu näppides "ümber paigutama". Nutiseadme kasutaja jaoks on see ebamugav, sageli masendav kogemus ja ta tõenäoliselt loobub lehe sisu lugemisest. Seega saab ta kodulehest negatiivse kogemuse. See loob lehe omanikust halva maine, mida tõenäoliselt mäletatakse veel mõnda aega. Seetõttu ostetakse toode pigem mujalt, kus tekib meeldiv kasutajakogemus ehk mobiilisõbralikult veebilehelt, mille sisu on loetav ja mugavalt kasutatav. Erinevad uuringud kinnitavad seda, et enamus inimesi kasutab nutitelefoni teabe hankimiseks igal ajal, kodus, tööl ja vabal ajal; ka siis, kui lauaarvuti on olemas. Inimestele lihtsalt meeldib oma nutikas seade ja selle mitmekülgsed võimalused. Mobiilid on muutnud tarbija harjumusi kogu maailmas. Seetõttu peate olema veendunud, et teie kodulehte on mobiilist mugav kasutada ja lehekülastajad saavad meeldiva kogemuse.

Maailmas enim kasutatav otsingumootor Google tegi 14. mail 2016. a algoritmi uuenduse Mobiili-sõbralik-2 (ingl Mobile-Frendly-2), mille eesmärk on mobiilikasutajale võimaldada otsingu korral parimat kogemust. Seoses sellega järjestatakse ümber Google top pingerida mobiilides nii, et nutiseadmete kasutajale kuvatakse eelkõige otsingutulemusi nn mobiili sõbralikelt veebilehtedeltSee tähendab, et Google esilehele saavad sellega arvestavad veebilehed. 

Kui teie veebilehe disain ei ole mobiilile kohandatud, võtke meiega ühendust!
 
Telli tasuta kodulehe testimine
 
Telli uus mobiilisõbralik koduleht
Mobiili sõbralik koduleht


Tagasi üles